Klub kultury w Sitniku

Kontakt:

tel: 516-200-805
mail: sitnik@gokbp.pl

Adres: 

Łukowce 2
21-500 Sitnik

O klubie

Dobrze wyposażony klub z zapleczem kuchennym i biblioteką mieści się w budynku murowanym, usytuowanym na granicy dwóch miejscowości Sitnika i Łukowców. Klub powstał na bazie Wiejskiego Domu Kultury w 1983 roku, zaś od roku 1995 mieści się w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.

W placówce organizowane są cykliczne zajęcia koronkarskie, warsztaty koronkarskie oraz klub gier planszowych. Prężnie działają zespoły: śpiewaczy „Sitniczanie”, dziecięca grupa taneczna „Figiel” oraz młodzieżowa grupa taneczna „Macierzanka”.

Powodzeniem wśród mieszkańców Sitnika i Łukowisk cieszą się organizowane przez instruktora GOK Alicję Sidoruk: spotkania seniorów, zabawy karnawałowe, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne w czasie ferii zimowych oraz wakacji, cykliczne pikniki rodzinne oraz współorganizowane ze Szkołą Podstawową w Sitniku Dnie Babci i Dziadka, Dzień Matki oraz inne imprezy okolicznościowe. Największy rozgłos zapewnia klubowi Pracownia Koronkarstwa z konkursem „Igłą malowane”, który z imprezy gminnej przekształcił się w ogólnopolską.

Tu działa
Gminna Biblioteka
Publiczna

Tu nas znajdziesz…

Więcej w tym regionie

WordPress Lightbox Plugin