Dziecięcy zespół taneczny Figiel

Kontakt:

tel: 516-200-809
mail: swory@gokbp.pl

Adres: 

ul. Kościelna 5
21-500 Swory

O zespole

Najmłodsi podopieczni choreografa Agnieszki Bieńkowskiej szlifują umiejętności w zespole tanecznym Figiel. Powstał on w lipcu 2001 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej. Skupia dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Repertuar zespołu wypełniają układy oparte na technikach tańca współczesnego i nowoczesnego. Dzieci szczególnie dobrze czują się w programach typu show dance.

Członkowie Figla po ukończeniu 12 roku życia zasilają szeregi zespołu „Macierzanka”. Jest to niejako twórcza kontynuacja ich wcześniejszej aktywności i doświadczeń scenicznych. Młodzi tancerze często koncertują nie tylko w miejscowościach gminy Biała Podlaska.

Ich osiągnięcia w ostatnich latach są imponujące: pierwsze miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Zespołów Tanecznych o puchar marszałka województwa lubelskiego w Ulanie – Majoracie w 2013 r.; trzecie miejsce w IX Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Terespolu w 2013 r.; trzecie miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Terespolu w 2016 r;, pierwsze drugie i trzecie miejsce w kategorii solo lub duet w I Przygranicznym Konkursie Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” w Sworach w 2016 r.; pierwsze miejsce w kategorii formacja w I Przygranicznym Konkursie Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” w Sworach w 2016 r.; trzecie miejsce w II Otwartym Konkursie Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” w 2017 Sworach; pierwsze miejsce w kategorii Solo i Duet w II Otwartym Konkursie Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” w Sworach w 2017 r. Nic dziwnego, że zespół ma wielu członków, a próby odbywają się w dwóch miejscowościach: Sitnik i Swory.

Tu nas znajdziesz…

Więcej w tym regionie

WordPress Lightbox Plugin