Klub kultury w Styrzyńcu

Kontakt:

tel: 516-200-802
mail: styrzyniec@gokbp.pl

Adres: 

ul. Dworska 29 A
21-500 Styrzyniec

O klubie

Powstał w styczniu 2004 roku i mieści się w pomieszczeniach piwnicznych Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej. Murowany dwór w którym znajduje się szkoła podstawowa został zbudowany w 1889 roku i otoczony jest pięknym parkiem. Ostatnim właścicielem majątku był Ludwik Kugler, został on zamordowany wraz z żoną i rządcą majątku we wrześniu 1939 roku, a ich ciała znaleziono w lesie Grabarka. W klubie w Styrzyńcu znajduje się Pracownia Plastyki Ludowej raz punkt biblioteczny. Organizowane są zajęcia rękodzielnicze oraz zajęcia literacko – plastyczne dla dzieci.

Dorośli mieszkańcy mogą realizować swoje pasje w trzech zespołach artystycznych: ” Barwinek”, „Sokotuchy” oraz „Jutrzenka”. Na sali
gimnastycznej szkoły organizowane są zajęcia fitness, a w świetlicy w Sławacinku Starym gimnastyka dla seniorów. Obecnie trwają prace nad modernizacją świetlicy w Styrzyńcu, w której ma powstać pracownia rzeźbiarska. Jedną z najbardziej znanych imprez organizowanych w Styrzyńcu są ,,Smaki Jesieni”. Jest to impreza plenerowa organizowana jesienią w parku przy szkole, promująca potrawy i przetwory charakterystyczne dla okresu jesiennego a zarazem jest okazją do prezentacji twórczości miejscowych zespołów i integracji mieszkańców Styrzyńca oraz okolicznych wsi.

Tu działa punkt biblioteczny
Gminnej Biblioteki
Publicznej

Tu nas znajdziesz…

Więcej w tym regionie

WordPress Lightbox Plugin