„Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie” w Sitniku

W dniach 4-5 października 2019r. w Klubie Kultury w Sitniku odbyły się koncerty muzyki Stanisława Moniuszki pod tytułem „Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie”.

 

Organizatorem trasy koncertowej była Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, która jest realizatorem projektu w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W koncercie wystąpili młodzi artyści, uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa oraz Konkursu Moniuszkowskiego organizowanego przez Teatr Wielki w Warszawie:
Magdalena Stefaniak – sopran
Zuzanna Nalewajek – mezzosopran
Aleksander Teliga – fortepian

Koncerty prowadziła polsko-austriacka śpiewaczka, doktor muzykologii Pani Małgorzata Mierczak.

 

W programie znalazły się pieśni: „Do Niemna”, „Gdyby, kto mnie kochał szczerze”, „Czy powróci”, „Jaskółeczka”, „Prządka”, „Groźna dziewczyna”, „Polna różyczka”, „Matko, już nie ma Cię”, „Kukułka”, „Wędrowna ptaszyna”, „Pieśń wieczorna”, „Złota rybka”, „Zosia”, „Łza”, „Prząśniczka”, „Dumka”, „Kwiatek”, „Triolet”, „Dalibógże” oraz arie Moniuszki:
– aria Beaty z op. BEATA – Ach, ileż rozkoszy ma życie i świat… ,
– aria Zuzi z op. VERBUM NOBILE – Stacho odjeżdża…
– Dumka Zosi z op. FLIS – Okropny ten poranek…

 

Publiczność piątkowych koncertów stanowiły dzieci i młodzież szkół podstawowych z terenu Gminy Biała Podlaska, zaś sobotni występ był ucztą duchową dla dorosłych miłośników muzyki Moniuszki.WordPress Lightbox Plugin