Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę,

,,Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.”

Wspaniale jest pomagać innym. Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej po raz dziesiąty wziął udział w Ogólnopolskiej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, która swój początek miała 27 lat temu. Coraz więcej lat i grono wolontariuszy współpracujących z nami z roku na rok się powiększa.
Wolontariusze którzy w tym roku poświęcili swój czas i serce to: instruktorzy i bibliotekarze Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej,uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym, uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Hrudzie, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu i Sławacinku Starym, Radni Gminy Biała Podlaska, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, uczennice bialskich szkół, Młodzieżowa Grupa Teatralna ,,Pod Perkowicką Strzechą”, Dziecięcy Zespół Taneczny ,,Figiel”, zespoły: ,,Barwinek”, ,,Chodźta do nos”, ,,Zorza”, druhowie OSP Sławacinek Stary, Swory, Cicibór Duży i Sitnik, panie z KGW Jutrzenka ze Sławacinka Starego, mieszkańcy gminy Biała Podlaska.
Dary były zbierane w sklepach :Biedronka, Lewiatan, Ela, Carrefour jak również przy kościele Świętego Antoniego w Białej Podlaskiej i kościele w Sworach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sworach zbierali dary również na Andrzejkach szkolnych.

 

W dniu ,,Wielkiej Ulicznej Zbiórki” już tradycyjnie rozgrany został ,,Mecz Słodkich Serc” w Ciciborze Dużym. Spotkanie to od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno osób biorących czynny udział w meczu jak i kibiców. W tym roku zagrali przedstawiciele: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, którzy okazali się zwycięzcami, Policji, OSP Cicibór Duży i Sławacinek Stary, Urzędu Gminy Biała Podlaska, Oświaty Gminy Biała Podlaska, Radnych Gminy Biała Podlaska.
Udało się zebrać ponad 1,5t darów, które trafiły do ok 150 domów z terenu gminy jak i miasta Biała Podlaska. W tym roku do paczek dołączyliśmy kartki świąteczne z życzeniami, wykonane przez uczniów Szkoły odstawowej w Sławacinku Starym.
Dziękujemy serdecznie wolontariuszom, właścicielom sklepów, firmom: ,,Calamus”, ,,Top graf”, ,,Pigi”, ,,Partner”., ludziom dobrego serca. Dzięki Wam radość zagościła na wielu twarzach.WordPress Lightbox Plugin