Lato 2019 w Perkowicach i Dokudowie

Wakacje w Perkowicach zaczęły się w przytupem. W dniu 29 czerwca odbył się „Piknik Świętojański” dla mieszkańców Perkowic i okolicznych miejscowości.

 

W ramach pikniku zagrała Kapela Podwórkowa Caravana, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych poprowadziła instruktorka GOK Katarzyna Mikiciuk a ognisko z kiełbaskami i poczęstunek dla wszystkich przygotowało Stowarzyszenie Smaki Perkowic. Dużą popularnością cieszyło się tradycyjnie malowanie buziek.

 

W kolejnych dniach wakacji czas szybko mijał szczególnie na zajęciach ruchowych na powietrzu. A sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda. Pod okiem instruktora Jakuba Gdeli dzieci sprawdziły swoje umiejętności wokalne, oraz wiedzę muzyczną. Jak przystało na Klub Kultury w Perkowicach obowiązkowo odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci upiekły smaczne „kocie oczka” oraz ciastka z cukrem, które są wpisane na listę produktu tradycyjnego. Dzieci mogły spróbować swoich sił w zajęciach plastycznych oraz w filcowaniu. Przy pomocy instruktor Agnieszki Borodijuk powstały piękne filcowane obrazy. Każdy uczestnik mógł zabrać oprawiony w ramki obrazek do domu. Jednak strzałem w dziesiątkę okazały się wyjazdy obu grup do stajni „Rudka” w Czosnówce. Dzieci zapoznały się z istotą pracy przy koniach, jak należy się przy nich zachowywać, jak o nie dbać. Każdy uczestnik jeździł też konno pod opieką instruktorów ze stajni. W wyznaczonym miejscu czekało na dzieci ognisko z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy wycieczki z uśmiechem wrócili do domów.WordPress Lightbox Plugin