Konkurs dla dzieci „Niezłe ziółko”

Zmęczeni i osłabieni po zimie? Matka Natura ma dla Was niezwykły dar – pełne świeżości, wiosenne zioła, obdarzone niezwykłą mocą. Dla zdrowia, urody i świetnego samopoczucia…

 

A gdyby tak mieć zioła zawsze blisko siebie, na wyciągnięcie ręki? W pojemniku, w doniczce, na grządce. A co, jeśli do tego wszystkiego uprawa ziół okazałaby się fenomenalną zabawą, integrującą wszystkich domowników?

 

Czy są wśród nas dzieci, chętne do wzięcia udziału w konkursie i zdobycia niezwykle cennych nagród? To wcale nie muszą być jakieś wyjątkowo grzeczne i pilne dzieci! Mogą to być nawet NIEZŁE ZIÓŁKA! Najważniejsze, by choć trochę lubiły zajmować się roślinkami. Siać, sadzić i podlewać. Świetna zabawa gwarantowana!

 

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (od 5 do 7 lat) i szkolnym (od 8 do 10 lat) z terenu województwa lubelskiego do aktywnego udziału w konkursie.
Na czym polega konkurs? To nic trudnego! Bystre oko małego obserwatora, któremu nie straszne jest pobrudzenie rączek i odrobina samodyscypliny – wystarczą! Przyda się też niewielka pomoc osoby dorosłej, ale tylko w formie nadzoru czy podpowiedzi. Stawiamy na samodzielność i kreatywność naszych małych odkrywców!

 

Praca konkursowa składa się z dwóch zadań:

Zadanie pierwsze polega na wyhodowaniu własnych ziół z nasion lub z sadzonki w doniczce, skrzynce balkonowej czy w innym dowolnym pojemniku lub na grządce. Dopuszczamy również wykorzystanie do konkursu ziół dziko rosnących np. na miedzy czy łące. Należy bacznie obserwować roślinkę na każdym etapie jej rozwoju. Dokumentować, wąchać, smakować…

 

Zadanie drugie to już czysta przyjemność. Należy przygotować sprawozdanie z zadania pierwszego. Technika jest dowolna, a wszelka kreatywność i inwencja twórcza są jak najbardziej wskazane.

 

Może to być:

  • praca plastyczna, której tematem przewodnim będzie samodzielnie wyhodowana roślinka,
  • dziennik ogrodniczy z rejestracją etapów rozwoju rośliny i czynności wykonywanych przez dziecko,
  • literacki opis rośliny i jej zastosowania,zielnik.

Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

 

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną przez rodzica lub opiekuna kartę zgłoszeniową) prosimy przesłać do dnia 31 sierpnia 2020 r. na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
(z dopiskiem: KONKURS „NIEZŁE ZIÓŁKO?”).

 

 

Dla zwycięzców w obu kategoriach wiekowych przewidziane są cenne nagrody rzeczowe:

I miejsce – do 2000 zł;
II miejsce – do 1500 zł;
III miejsce – do 1000 zł;
oraz 50 wyróżnień po ok. 200 zł.WordPress Lightbox Plugin