Koncert patriotyczny w bialskiej gminie

Otwierając go zastępca wójta Adam Olesiejuk powiedział: – Mam przyjemność w imieniu wójta Wiesława Panasiuka i własnym zaprosić internautów na koncert patriotyczny. Mam nadzieję, że umili on czas świętowania 102 rocznicy odzyskania niepodległości. Z powodu pandemii nie możemy tej daty świętować równie uroczyście, jak w latach poprzednich, uczestnicząc w akademiach i wieczornicach i koncertach. Siłą rzeczy zostaliśmy skazani na świętowanie w domowym zaciszu. Mam jednak nadzieję, że czas świętowania zostanie umilony przez ten szczególny koncert.

 

Program zrealizowany został w klubie kultury GOK w Hrudzie, na tle dekoracji przygotowanej przez Annę Bandzerewicz i Agnieszkę Demidowicz. Wymowne było hasło przyświecające wykonawcom: „Kiedy myślę ojczyzna, szukam drogi biegnącej w każdym z nas”.

 

Jako pierwszy zaprezentował się duet Beaty Wereszko i Mariusza Polaka. W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Maki”. Po nich kwartet A JAK zaśpiewał partyzancką pieśń „Serce w plecaku”. Jan Barnasiuk i Roman Michałowski wykonali pieśń „Pałacyk Michla” znaną z czasów Powstania Warszawskiego, zaś kwartet A JAK przedstawił wojskową pieśń „Rogatywka”. Na finał Agnieszka Borodijuk i Beata Wereszko wykonały wzruszającą pieśń „Niepodległa niepokorna”. W ciągu zaledwie 17 minut znalazły się treści bliskie sercu każdego rodaka. Wykonawcom GOK oraz Jakubowi Gdeli, czuwającym nad stroną muzyczną, nagłośnieniem i oświetleniem należą się słowa uznania.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia : GOK w Hrudzie
opracowanie: Gwalbert KrzewickiWordPress Lightbox Plugin