Gminny Dzień Dziecka w Wilczynie

20 czerwca 2021 roku odbył się Gminy Dzień Dziecka w parku w Wilczynie. Organizatorami byli: Wójt Gminy Biała Podlaska, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz Sołectwo Wilczyn.

 

Dzieci bawiły się bardzo dobrze w pięknym miejscu i przy sprzyjającej pogodzie. Miały zapewnione moc atrakcji, m. in. różnego rodzaju zabawy i konkursy z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik artystyczny prowadzony przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, gdzie można było własnoręcznie zrobić kwiaty z krepiny jako opaskę
na włosy, bransoletki z koralików, ozdobić torebkę prezentową według wybranego wzoru i otrzymać wymodelowany balon.

 

Ogromną ciekawość i zaangażowanie wzbudziła zabawa plastyczna pt. „Ciuchia”, gdzie dzieci wykonywały rysunki do wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima czytanego przez Pana Wiesława Panasiuka – Wójta Gminy Biała Podlaska. Najmłodsi mieli możliwość prezentowania się w przeglądzie wokalnym „Zostań Gwiazdą”.

 

Dużym zaangażowaniem wykazali się również nauczyciele Szkoły Podstawowej w Grabanowie, którzy przygotowali dla uczestników zabawę sportowo-ruchową w postaci toru przeszkód.

 

Podczas imprezy zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego dla dzieci organizowanego z okazji Dnia Matki pt. „Moja mama moja miłość. Odbył się też pokaz karate prezentowany przez Bialski Klub Karate Kyokushin i taneczny prezentowany przez Szkołę Tańca „KONTRA”. Kolejną atrakcją była parada Bialskich Motocyklistów, którzy pokazali swoje motocykle, jak również zabierali co odważniejsze dzieci na przejażdżkę. Nie zabrakło strażaków i policji ze swoim sprzętem. Najmłodsi z chęcią uczestniczyli w instruktarzu udzielania pierwszej pomocy demonstrowanej na fantomie przez strażaków OSP Sławacinek Stary.

 

Dzieci miały możliwość skorzystania ze zjeżdżalni „Bajuś”, skosztowania waty cukrowej, popcornu i lodów.

 

Ciekawą i atrakcyjną nagrodą, którą można było wylosować podczas Gminnego Dnia Dziecka był lot balonem.

 

Na scenie poza dziećmi występowała kapela „Caravana” oraz solista Pan Józef Komorowski.WordPress Lightbox Plugin