Ferie bez nudy

Na czas ferii zimowych instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali dla dzieci ciekawą ofertę feryjną.

 

Pierwszy tydzień rozpoczął się zajęciami rękodzielniczymi, na których dzieci wykonały przepiękne prezenty swoim Babciom i Dziadkom. W kolejnym dniu gościliśmy teatrzyk Blaszany Bębenek a z nim sympatyczne niebieskie stworzonka, znane na całym świecie jako Smerfy, które zawsze mają mnóstwo przygód. Tym razem mieszkańcy Wioski Smerfów zmagali się z nawiedzającymi ich w nocy strasznymi snami. Przedstawienie dostarczyło dzieciom jak i dorosłym wiele wrażeń, a także dało lekcję o ostrożności i zaufaniu. Bajkowy a zarazem słodki był następny dzień. W zaczarowanej kuchni powstawały przepyszne, kolorowe gofry. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia był wyjazd do kina na film pt. ,,Urwis” oraz wizyta w Mc Donalds. Drugi tydzień ferii był wyjazdowy. Dziecięcy Zespół Taneczny ,,Figiel” wyjechał na warsztaty taneczne do Ośrodku ,,Urocza” w Serpelicach. W trasę po gminie wyruszył Klub Objazdowy, odwiedzając dzieci w takich miejscowościach jak: Czosnówka, Sławacinek Stary, Terebela, Wólka Plebańska oraz Cicibór Duży.

 

Dopełnieniem wyjazdów była wycieczka do Białegostoku i Białowieży, w której wzięły udział dzieci z terenu całej naszej gminy. Pierwszym punktem wycieczki był Białostocki Teatr Lalek, a w nim Baśń o Rycerzu bez Konia, która była pełną humoru, rozśpiewaną opowieścią o sile marzeń i wielkiej przyjaźni, zdolnej pokonać wszelkie przeciwności losu.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy przyrodniczej i wieży widokowej w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. W czasie zwiedzania muzeum dzieci obejrzały najbardziej charakterystyczne dla Puszczy Białowieskiej zbiorowiska leśne i zjawiska przyrodnicze. Po zwiedzaniu muzeum przyszedł czas na spacer po Rezerwacie Pokazowym Żubrów. W warunkach zbliżonych do naturalnych mieszkają tam żubry, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie, ryś, wilki.

 

Dwa tygodnie szybko minęły, pozostały miłe wspomnienia, nowe znajomości i przyjaźnie.WordPress Lightbox Plugin